Jak se zbavit streptokoka v krku bez antibiotik?
Lukáš Václavek 23 lis 0

Co je streptokok a jak se dostane do krku?

Jako rodič a človek, který dost žije, se často setkáváme s streptokokem, zvláště v krku našich dětí. Vždycky když se to stane, hrude se nám v krku a my v duchu zoufale proklínáme tento zákeřný mikrob. Ale víte, co je to streptokok vlastně zač? Streptokok je druh bakterie, který se může nacházet v ústech nebo v horních dýchacích cestách. Může způsobit řadu nepříjemností, včetně bolestí v krku, zvýšené teploty, hnisavé angíny a v nejhorším případě i revmatické horečky.

Tyto bakterie se do těla dostávají různými způsoby - kašláním, kýcháním, polibky, sdílením nádobí, neumytými rukama a dalšími způsoby. Právě to je jeden z důvodů, proč se streptokoky tak často vyskytují v školách a jiných zařízeních, kde je mnoho lidí na malém prostoru.

Jak léčit streptokok v krku bez antibiotik?

Jeden z nejčastějších způsobů, jak lékaři léčí streptokok v krku, je pomocí antibiotik. Důvodem je, že streptokok je bakterie a antibiotika jsou účinná proti bakteriím. Nicméně, antibiotika nejsou vždy nejlepší volbou. Sám Martin, kterého moji dlouholetí čtenáři znají, je silným zastáncem přírodních terapií. A i já mu dávám za pravdu. Jednak proto, že užívání antibiotik může vést k rozvoji rezistence bakterií vůči těmto lékům. A jednak proto, že existují i jiné, přirozené způsoby, jak se streptokoků v krku zbavit.

V současnosti testujeme různé domácí metody a alternativní léčbu na našich dvou ratolestech, Ondrovi a Elišce. Sdílíme naše zkušenosti s vámi, protože věříme, že nemůžeme být jediní, kdo hledá přirozené metody léčby. Jak by řekl můj manžel Martin: "Svět je plný přírodních léků, proč je tedy mnoho lidí tak závislých na chemii?"

Krční obklady a výplachy

Jedním z nejlepších způsobů, jak se doma vypořádat se streptokokem v krku, jsou krční obklady a výplachy. Můžete použít různé přírodní ingredience, jako je šalvěj, echinacea, měsíček nebo třezalku, které jsou všechny známy svými protibakteriálními a zklidňujícími vlastnostmi.

A jak na to? Vezměte si hrnek, naplňte jej jednou z uvedených bylin a zalijte vroucí vodou. Nechte nápoj cca 10 minut louhovat, poté ho sceďte a nechte zchladnout na teplotu, která je příjemná pro výplach. Tento výplach pak použijte k oplachu krku. Je důležité tento postup opakovat několikrát denně pro co nejlepší výsledky.

Využití medu a dalších přírodních prostředků

Mezi další přírodní prostředky, které mohou pomoci při léčení streptokoku, patří med, česnek, zázvor a citrón. Tyto přírodní ingredience mají skvělé antiseptické a antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci zničit streptokoky a zklidnit podrážděný krk.

Moje oblíbená metoda spočívá ve vypití teplé vody s medem a citronem a to hned po probuzení. V rádiu jednou říkali, že to je jako vyplachování přírodním antibakteriálním roztokem. Možná je to jen placebo efekt, ale musím říct, že mi to opravdu pomáhá.

Změna stravy a pitný režim

Léčení streptokoku v krku doma může zahrnovat i změnu stravy a pitného režimu. Je důležité pít hodně tekutin, abyste zvlhčili svůj krk a vyloučili bakterie z těla. Snažte se vyhnout studeným nápojům a výrobkům s vyšším obsahem cukru. Místo toho se zaměřte na pití teplých nápojů, jako je čaj s medem nebo kostní vývar.

Dále je dobré do stravy zařadit potraviny bohaté na vitamíny a antioxidanty, které podpoří vaši imunitu a pomohou tělu bojovat proti infekci. Do menu tedy zařaďte ovoce a zeleninu, ryby a luštěniny.

Přírodní léčba není vždy dostatečná

I přes všechny tyto přírodní metody léčby je důležité si uvědomit, že v některých případech může být nutné užít antibiotika. Streptokok je vážnou bakterií a v případě, že se příznaky nezlepší nebo se zhorší, je důležité se obrátit na lékaře.

Je důležité poznamenat, že tyto metody nemají za cíl nahradit lékařskou péči, ale spíše ji doplnit. Tímto způsobem se můžete pokusit zbavit streptokoků v krku bez použití antibiotik a zkusit přirozené metody léčby. Ale pokud cítíte, že se váš stav zhoršuje, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Jak dokazují naše zkušenosti, ať už jde o škrábání v krku, zuby šumící jako vánoční zvonky, nebo trpce sladké bolesti hlavy, příroda má pro nás připravenou škálu nejrůznějších léčiv. Stačí jen otevřít oči, uši a srdce a připravit se na trochu dobrodružství v podobě přírodní léčby!