Jak se zbavit streptokoka v těle?
Lenka Fialová 18 lis 0

Co je Streptokok a jak se do těla dostane?

První věc, kterou musíme pochopit, když se chceme zbavit streptokoka, je samotný streptokok. Už jste někdy slyšeli o bakterii, která se pochlubila: "Ahoj, jmenuji se streptokok, a jsem tvůj přítel, který ti dělá špatnosti"? No, možná ne. Streptokok je skupina bakterií, které se mohou dostat do našeho těla různými způsoby.

Představte si streptokoky jako takové malé zákeřné návštěvníky, kteří se neohlásí, když přijdou, jen tak se objeví a už se usazují. A jak se do našeho těla dostanou? No, mohou se k nám dostat když jsme v kontaktu s někým, kdo je infikován, přes potraviny nebo nápoje, které konzumujeme, nebo dokonce i skrze vzduch. Možností je spousta.

Jak poznat infekci streptokoky?

Teď, když jsme se seznámili s tím, co je to streptokok a jak se do těla dostane, je důležité vědět, jak poznat, že se nám streptokok do těla dostal. Příznaky mohou být různé a záleží na tom, kterou část těla streptokok napadne.

Mohou začít tím, že se necítíte zrovna dobře, možná máte horečku, necítíte se fit. Pokud streptokok zaútočí na krk, může dojít k silné bolesti v krku, zátěži a otoku. Pokud má streptokok zálusk na kůži, může vás potkat rudý, svědivý vyrážka. Příznaky streptokokové infekce jsou opravdu různorodé a mohou zahrnovat mnoho různých částí těla.

Diagnóza streptokokové infekce

Nyní, pokud máte některý z těchto příznaků a máte podezření, že byste mohli být infikováni streptokokem, je důležité, aby vás lékař vyšetřil. Lékař může diagnostikovat streptokokovou infekci pomocí různých testů, včetně krčního stěru nebo krevního testu.

Mám příběh o kamarádce, která kdysi chodila na univerzitu s mojí sestrou. Jednoho dne se necítila dobře, měla horečku a strašně bolel krk. Chtěla to přejít, ale příznaky se zhoršovaly. Po několika dnech zjistila, že má streptokokovou angínu. Byla to pro ní velká lekce, jak důležité je, aby se nezanedbávaly příznaky a aby se vyhledal lékařský odborník.

Léčba streptokokové infekce

Pokud jste diagnostikováni s infekcí streptokokem, je důležité začít s léčbou co nejdříve. Léčba většinou zahrnuje antibiotika nebo jiné léky, které pomáhají ničit bakterii, a také léky na zmírnění příznaků.

Věřte mi, nikdo se nesnaží překonat streptokokovou infekci pomocí půstu na vodě a podobných věcí. Je důležité brát situaci vážně a léčit to tak, jak by mělo být. Ale kromě léčení vašeho lékaře existují i věci, které můžete dělat doma, aby vám pomohly se cítit lépe a rychle se zotavit.

Domácí léčba a prevence

Nemyslím teď, že tímto chci oslabit účinky profesionální léčby, ale jsou jisté domácí prostředky a preventivní opatření, které mohou pomáhat v boji proti streptokokům. Tyto mohou zahrnovat konzumaci zdravých potravin bohatých na vitamíny a minerály, dostatek odpočinku a spánku, pijte hodně tekutin, abyste zůstali hydratovaní, a vyhněte se kontaktu s těmi, kteří jsou infikováni.

Jednou jsem byla nucena strávit týden v posteli s nejhorším streptokokem, který jsem kdy měla. Samozřejmě jsem brala předepsaná antibiotika, ale také jsem pilo hodně čaje s medem a citrónem, což mi pomohlo zmírnit zánět krku. Kromě toho, jsem se snažila zůstat co nejvíce hydratovaná a dostat dostatek odpočinku. Nakonec jsem se konečně zotavila, ale to byl týden, který bych si opravdu nerada zopakovala!

Konečné myšlenky

Streptokok je rozhodně nepříjemný host, ale s přiměřeným nasazením a správným přístupem se ho můžeme zbavit. Takže příště, když ucítíte něco, co by mohlo být streptokokem, vezměte to vážně a konzultujte to se svým lékařem. A nezapomeňte, vaše zdraví je na prvním místě!

S nadějí, že tato rada vám pomůže při boji proti streptokoku, vám přeji hodně štěstí, zdraví a síly. Nezapomeňte, streptokok je protivník, který může být poražen, takže se postavte mu čelem a vyhoďte ho z vašeho života, stejně jako já jsem to udělala!